Теплопостачання - система забезпечення теплом будинків і споруд, призначена для забезпечення теплового комфорту для людей, які знаходяться у них, або для можливості виконання технологічних норм.
Система теплопостачання складається із наступних функціональних частин:
1) джерело теплової енергії (котельня, ТЕЦ);
2) транспортуючі пристрої теплової енергії до приміщень (теплові мережі);
3) теплоспоживаючі прилади, які передають теплову енергію споживачу (радіатори опалення, калорифери);
Системи теплопостачання поділяються на два підтипи, а саме:
1) Централізовані систем теплопостачання (джерело теплової енергії працює на теплопостачання групи будинків і пов'язаний теплової мережею з приладами споживання тепла);
2) Місцеві (децентралізовані).
У свою чергу вони можуть бути водяними і паровими. Останні використовуються в наші дні не часто.
У централізованій системі теплопостачання джерелом тепла служить ТЕЦ або котельня, яка виробляє тепло для групи споживачів: квартал, район міста або навіть все місто.
При такій системі тепло транспортується до споживачів по магістральних теплових мереж. Від магістральних мереж теплоносій подається в центральні теплові пункти (ЦТП) або індивідуальні теплові пункти (ІТП). Від ЦТП тепло вже з квартальним мереж надходить в будівлі і споруди споживачів.
У місцевих системах теплопостачання системах джерело теплової енергії і її споживач знаходяться в одній будівлі або дуже близько один до одного. Наприклад, в окремому будинку встановлений котел. Нагріта в цьому котлі вода надалі використовується для задоволення потреб будинку в опаленні і гарячій воді.
За способом підключення системи опалення системи теплопостачання поділяються на:
1) Залежні системи - теплоносій від джерела теплової енергії (ТЕЦ, котельня) надходить безпосередньо до споживача. При такій системі в схемі не передбачено наявність центральних або індивідуальних теплових пунктів. Висловлюючись простою мовою, вода з теплових мереж надходить безпосередньо в батареї.
2) Незалежні системи - в цій системі присутні ЦТП і ІТП. Теплоносій, циркулює по теплових мережах, нагріває воду в теплообміннику (1й контур - червоні і зелені лінії). Нагріта в теплообміннику вода циркулює вже в системі опалення споживачів (2 контур - помаранчеві і сині лінії).
За способом приєднання системи гарячого водопостачання системи теплопостачання поділяються на:
1) Закриті. При такій системі вода з водопроводу нагрівається теплоносієм і надходить до споживача.
2) Відкриті. У відкритій системі теплопостачання вода для потреб ГВП відбирається безпосередньо з теплової мережі. Наприклад, взимку ви користуєтеся опаленням і гарячою водою «з однієї труби». Для такої системи справедливий малюнок залежною системи теплопостачання.
Спеціалісти нашої компанії як одного із провідних лідерів галузі підберуть найякісніше обладнання для Вас. Підібрана арматура без будь-яких проблем буде використовуватися довгі роки. Так як на об’єктах теплопостачання повинні використовуватися тільки надійне та висококваліфіковане обладнання.
https://ukrarmatrade.com/oblasti-primeneniya/teplosnabzhenie#sigProId52fa8b498e